Історія ТОВ "ЗКМ"

У 1950 році почалося будівництво основних промислових об'єктів. А вже через три роки були здані в експлуатацію перша черга допоміжних цехів у складі ремонтно-механічного, інструментального, ковальсько-котельного, чавуноливарного, електропідстанція і все енергетичне господарство заводу.


18 грудня 1954 року відлитий на індукційній печі перший латунний злиток, поклавши початок підрахунку робочих буднів, трудовим перемогам і досягненням артемівських металургів. З цієї дати електролітейний цех почав виробляти виливок чорнових злитків (напівфабрикатів).


15 січня 1955 року на 1000-тонному гідропресі була відпресована перша партія латунних прутків. Так сповістив про початок своєї роботи ще один основний виробничий цех заводу – трубопрокатний.


27 вересня 1957 року прокаткою перших трьох злитків на стані гарячої прокатки ДУО-800 було покладено початок трудової діяльності біографії прокатного цеху.


У гранично короткий термін за завданням Ради Міністрів СРСР на заводі були освоєні технології виготовлення суцільнозварних мідних повітряних фурм для доменних печей та відновлення швидкозношуваних деталей і робочого інструмента методом автоматичного наплавлення. З вересня 1960 року фурмами, виготовленими відділом зварювання нашого заводу забезпечувалися всі заводи металургійного комплексу України і багатьох союзних республік.


Восени 1959 р перша участь в міжнародному ярмарку в Марселі (Франція). Через рік продукція заводу так само отримала високу оцінку на всесвітній промисловій виставці в Індії. Надалі завод стане постійним учасником різного рівня виставок.


До кінця шістдесятих завод освоїв 19 видів виробів, поставляв продукцію підприємствам 30-ти раднаргоспів країни і експортував її в 32 країни.1954

Запуск єдиного на Україні заводу з обробки кольорових металів. Розпочато виробництво круглого і плоского прокату

1994

Відкрито цех по виробництву санітарно-технічної арматури (СТА)

1995

Встановлено лінія безперервного лиття і прокатки мідної катанки фірми «Southwire»

2002

Встановлено піч вогневого рафінування міді «Properzi»

2004

Створено ділянку по виробництву дроту

2005

Запущено ділянку горизонтального безперервного лиття з виробництва литих труб і прутків

2009

Запущено комплекс з виробництва мідних труб

2010

Розроблено бізнес-план першого етапу технічного переозброєння прокатного виробництва